Login:
Password:
Nav paroles? Reģistrējies te!
AktuāliPar mumsKontaktiProduktiVakances

Skolas auglis

UZDEVUMI SKOLĒNIEM  Veseli un aktīvi bērni ir katra vecāka sapnis. Bet bieži vien tieši mājās bērnam tiek iemācīti nepareizi ēšanas paradumi un pirms bērns nonāk bērnudārzā vai skolā, bērns nemaz nepazīst lielāko daļu veselīgos produktus. Mājās netiek uzturā lietoti šķiedrvielām bagātie dārzeņi, ēsti te pat Latvijā augušie augļi, ogas, vārītas zupas, dzerts ūdens vai piens, jo daudz vienkāršāk ir uzvārīt cīsiņus ar makaroniem, nopirkt čipsus ar kādu saldinātu dzērienu.
        Šobrīd aiz vien lielāka problēma pasaulē ir bērnu aptaukošanās problēma, pie kā noved mazkustīgais dzīves veids un nepareizas pārtikas lietošana.
Tāpēc ar ES un Latvijas valsts atbalstu skolēni tiek radināti pie svaigu augļu, dārzeņu lietošanas uzturā aizstājot ar tiem neveselīgo uzkodu lietošanu starpbrīžos. Atbalsta programma paredz, ka skolās ar skolēniem tiek runāts par veselīgu uzturu, dzīvesveidu, tā nepieciešamību ik vienam cilvēkam. Bet to, ko stāstīt, rādīt skolēniem ir katras skolas atbildība, jo kopēju darba materiālu nav.     
 Lasīt vairāk

1. darbs TESTI
Vecuma grupa:
neierobežota
Darbu mērķis: skolēniem iepazīt dārzeņus un augļus, zināt kuri no tiem audzēti Latvijā un kad tie pieejami uzturā. Varam uzzināt vai skolēni pazīst tikai ārvalstu augļus - banānus, apelsīnus vai arī Latvijā augošās upenes, mellenes un vai skolēni pazīst tādus dārzeņus kā kālis, selerija, kolrābis, rutks, kabacis, ķirbis utt. Kā rezultātā skolēni var veikt individuālu darbu prezentācijas sagatavošanā mazāk pazīstamo dārzeņa izpētē.
 Lasīt vairāk

2. darbs VESELĪGS UZTURS, UZDEVUMI UN ATBILDES 1. darbam.
Vecuma grupa:
neierobežota
Darba mērķis: vispārīga informācija par veselīgu uzturu, uzdevumi darba lapām un atbildes. Šīm darba lapām varat izdomāt arī savus uzdevumus.
Links: http://failiem.lv/u/usisjsg Lasīt vairāk

3. darbs KRĀSU DAUDZVEIDĪBA DĀRZEŅOS UN AUGĻOS
Vecuma grupa: neierobežota
Darba mērķis: informatīvi parādīt, cik dažādu formu un krāsu ir pieejami mūsu ierastie dārzeņi. Vesela krāsu palete!
Links: http://failiem.lv/u/gwiahry
 Lasīt vairāk

4. darbs: IZAUDZĒ PATS
Vecuma grupa: neierobežota
Darba mērķis: Praktiskais darbs mājās, kuru var papildināt ar prezentācijām klases biedriem.
Links:
http://failiem.lv/u/gjriaca Lasīt vairāk

Citi darbi:

Citus mājas, klases darbus vari atrast šeit un šeit

 Lasīt vairāk